Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 20A; Ucoil min: 9VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2-1393209-8
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2-1393209-8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 20A; Ucoil min: 9VDC
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -55...85°C |
| Leads | for PCB |
| Contact material | AgCdO |
| Body dimensions | 30.5x24.1x16.9mm |
| Mechanical durability | 10000000cycles |
| Coil resistance | 155Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Contact resistance | 75mΩ |
| Contact current max. | 20A |
| Relay variant | power |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 9V DC |
| Coil power consumption | 930mW |