Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 18VDC; 8A; 8A/240VAC; 8A/30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2-1393222-3-1
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2-1393222-3
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 18VDC; 8A; 8A/240VAC; 8A/30VDC
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Body dimensions | 30x10x15mm |
| Switched voltage | ≤ 300V DC, ≤ 400V AC |
| Rated coil voltage | 18V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 8A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 8A / 240V AC |
| Contact current max. | 8A |
| Relay variant | miniature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 223mW |
| Operate time | 10ms |
| Release time | 5ms |