Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 45A; automotive; 90Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2-1393302-2
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2-1393302-2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 45A; automotive; 90Ω
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 25.9x25.9x24.9mm |
| Switched voltage | ≤ 80V DC |
| Coil resistance | 90Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Contact current max. | 45A |
| Relay variant | automotive |
| Type of relay | electromagnetic |