Relay: reed; SPDT; Ucoil: 5VDC; 1.2A; max.175VDC; 3W; Rcoil: 200Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2-1393763-2
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2-1393763-2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: reed; SPDT; Ucoil: 5VDC; 1.2A; max.175VDC; 3W; Rcoil: 200Ω
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 19.3x7x7.5mm |
| Switched voltage | ≤ 175V DC |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Switching capacity | 3W |
| Coil resistance | 200Ω |
| Rated coil voltage | 5V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Contact resistance | 150mΩ |
| Contact current max. | 1.2A |
| Type of relay | reed |
| Coil power consumption | 125mW |
| Operate time | 1.1ms |
| Release time | 1.6ms |