Relay: electromagnetic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
2-1393767-8
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2-1393767-8
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -55...75°C |
| Leads | for PCB |
| Number of pins | 8 |
| Contact material | silver |
| Rated coil voltage | 6V DC |
| Contacts configuration | DPDT |
| Contact current max. | 3A |
| Relay variant | industrial, monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 0.9W |