Socket; PIN: 11; 16A; 240VAC; H: 26.5mm; W: 35.5mm; Mounting: DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2-1393844-5
Tootja: SCHRACK
Tootja tootekood: 2-1393844-5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Socket; PIN: 11; 16A; 240VAC; H: 26.5mm; W: 35.5mm; Mounting: DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -40...40°C |
| Leads | screw terminals |
| Number of pins | 11 |
| Width | 35.5mm |
| Height | 26.5mm |
| Mounting holes pitch | 42.2mm |
| Dielectric strength | 2.5kV |
| Current rating | 16A |
| Rated voltage | 240V AC |
| Type of relays accessories | socket |