Relay: electromagnetic
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
2-1415899-8
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2-1415899-8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Leads | for PCB |
| Contact material | AgNi |
| Height | 15.7mm |
| Body dimensions | 29x12.7x15.7mm |
| Current rating | 16A |
| Coil resistance | 360Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Contact current max. | 16A |
| Relay variant | monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 400mW |
| Operate time | 8ms |
| Release time | 6ms |
| Coil current | 33.3mA |