2-1571586-2
Kordarv:
60.0
Minimum quantity:
120.0
Tootekood:
2-1571586-2
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2-1571586-2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele 2-1571586-2
| Operating temperature | -55...105°C |
| Electrical mounting | THT |
| Contact plating | gold-plated |
| Row pitch | 7.62mm |
| Contact material | beryllium copper |
| Max. contact resistance | 10mΩ |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Body material | polyester, thermoplastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | black |
| Connector variant | open |