Relay: electromagnetic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2-1617030-3
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2-1617030-3
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | PCB |
| Leads | for PCB |
| Number of pins | 8 |
| Coil resistance | 40Ω |
| Rated coil voltage | 6V DC |
| Contacts configuration | DPDT |
| Contact current max. | 2A |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 0.9W |