Relay: electromagnetic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2-1617128-1
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2-1617128-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | PCB |
| Leads | for PCB |
| Coil resistance | 200Ω |
| Rated coil voltage | 6V DC |
| Contacts configuration | DPDT |
| Contact current max. | 1A |
| Relay variant | signal |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 180mW |