Resistor: wire-wound; with heatsink; screw; 2.2Ω; 16W; ±5%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2-1625966-4
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2-1625966-4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: wire-wound; with heatsink; screw; 2.2Ω; 16W; ±5%
| Mounting | screw |
| Power | 16W |
| Resistance | 2.2Ω |
| Type of resistor | wire-wound |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | for soldering |
| Body dimensions | 21x21x11mm |
| Mounting holes pitch | 15.9x14.3mm |
| Temperature coefficient | 50ppm/°C |
| Resistor features | needs additional heatsink, robust mechanical structure |
| Kind of resistor | with heatsink |
| Power without heatsink | 8W |