Resistor: wire-wound; with heatsink; screw; 1.5Ω; 50W; ±5%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2-1625984-6
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2-1625984-6
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: wire-wound; with heatsink; screw; 1.5Ω; 50W; ±5%
| Mounting | screw |
| Power | 50W |
| Resistance | 1.5Ω |
| Type of resistor | wire-wound |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | for soldering |
| Body dimensions | 51x30x17mm |
| Mounting holes pitch | 21.4x39.7mm |
| Temperature coefficient | 50ppm/°C |
| Resistor features | needs additional heatsink, robust mechanical structure |
| Kind of resistor | with heatsink |
| Power without heatsink | 20W |