Relay: electromagnetic; SPST-NO DM; Ucoil: 12VDC; 20A; Pcoil: 2.9W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2-1904058-5
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2-1904058-5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPST-NO DM; Ucoil: 12VDC; 20A; Pcoil: 2.9W
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Switched voltage | ≤ 450V DC |
| Switching capacity | 9kW |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO DM |
| DC contacts rating @R | 20A / 450V DC |
| Contact current max. | 20A |
| Relay variant | power |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 2.9W |