2-1904131-9
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
7.0
Tootekood:
2-1904131-9
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2-1904131-9
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele 2-1904131-9
| Mounting | socket |
| Contact material | Ag |
| Height | 25.5mm |
| Coil resistance | 90Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Contact current max. | 60A |
| Relay variant | monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 1.6W |