Pin header; pin strips; AMPMODU MOD II; male; PIN: 24; straight
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2-826629-4
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2-826629-4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Pin header; pin strips; AMPMODU MOD II; male; PIN: 24; straight
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Electrical mounting | THT |
| Connector | pin header |
| Kind of connector | male |
| Contact plating | selectively gold plated |
| Type of connector | pin strips |
| Number of pins | 24 |
| Height | 6.7mm |
| Type of pin configuration | 1x24 |
| Lead length | 3.2mm |
| Spatial orientation | straight |