Module: relay; Channels: 2; 12VDC; max.250VAC; 10A; GPIO; toff: 5ms
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2-CH SPDT RELAY CARRIER WITH 12VDC RELAY
Tootja: POLOLU
Tootja tootekood: 2-CH SPDT RELAY CARRIER WITH 12VDC RELAY
Spetsifikatsioon tootele Module: relay; Channels: 2; 12VDC; max.250VAC; 10A; GPIO; toff: 5ms
| Supply voltage | 12V DC |
| Number of channels | 2 |
| Kind of connector | pin strips, screw |
| Interface | GPIO |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Switched voltage | ≤ 125V DC, ≤ 250V AC |
| Caution! | Module is assembled., do-it-yourself kit |
| Integrated circuit | G5LE-14-DC12 |
| Contacts configuration | SPDT |
| Contact current max. | 10A |
| Operate time | 10ms |
| Release time | 5ms |