Module: relay; Channels: 2; 5VDC; max.250VAC; 2A; screw; Grove
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2-CHANNEL SOLID STATE RELAY
Tootja: SEEED STUDIO
Tootja tootekood: 2-CHANNEL SOLID STATE RELAY
Spetsifikatsioon tootele Module: relay; Channels: 2; 5VDC; max.250VAC; 2A; screw; Grove
| Supply voltage | 5V DC |
| Number of channels | 2 |
| Kind of connector | screw |
| Interface | Grove Interface (4-wire) |
| Series | Grove |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Switched voltage | ≤ 250V AC |
| Contact current max. | 2A |