M12
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
2422420000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 2422420000
Spetsifikatsioon tootele M12
| Operating temperature | -25...95°C |
| IP rating | IP67 |
| Electrical mounting | soldering |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | M12 |
| Number of pins | 8 |
| Series | SAI |
| Contact material | copper |
| Body material | plastic |
| Current rating | 2A |
| Rated voltage | 30V |
| Locking system | push-pull |
| Connector variant | unshielded |
| Spatial orientation | straight |