Tootekood: 275.278-513700/221K02
Tootja: ELECTRONICON
Tootja tootekood: 275.278-513700/221K02
  • Operating voltage
  • Max. operating current
  • Capacitor application
  • Capacitors features
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; three phase; 20kVAR; 400VAC; Ø100x245mm
Mounting M12 screw
Operating voltage 400V AC, 440V AC
Max. operating current 32.8A
Leads screw terminals
Height 245mm
Operating current 28.9A
Body dimensions Ø100x245mm
Diameter 100mm
Capacitance 137µF