Tootekood: 2CCS572001R0401
Tootja: ABB
Tootja tootekood: 2CCS572001R0401
  • Operating temperature
  • IP rating
  • Current rating
  • Rated voltage
  • Electrical life
  • Characteristics
  • Conform to the norm
  • Cross section of connecting wires
  • Type of protection
  • Short circuit breaking capacity
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Circuit breaker; 400VAC; Inom: 40A; Poles: 2; Charact: D; 10kA; IP20
Operating temperature -25...60°C
IP rating IP20
Current rating 40A
Rated voltage 400V AC