Relay: installation; bistable; NO x2; Ucoil: 12VAC; 18x68x85mm; DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2TAZ312000R2052
Tootja: ABB
Tootja tootekood: 2TAZ312000R2052
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: installation; bistable; NO x2; Ucoil: 12VAC; 18x68x85mm; DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 16A |
| Operating temperature | -25...55°C |
| Leads | screw terminals |
| Contacts configuration | NO x2 |
| Relay variant | bistable |
| Type of relay | installation |
| Contact voltage, max. | 250V AC |