Fuse, Surface Mount, 10 A, HCF Series, 125 V, 125 V, Fast Acting, 3220
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
3-101-051
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 3-101-051
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse, Surface Mount, 10 A, HCF Series, 125 V, 125 V, Fast Acting, 3220
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | tinned |
| Contact material | copper |
| Soldering temperature | 245°C / 3 s |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 125V AC, 125V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Energy I2t | 11A<sup>2</sup>s |