Fuse, Surface Mount, Thin Film, 4 A, MGA-A Series, 63 V, 63 V, Very Fast Acting, 1206
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
3-103-127
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 3-103-127
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse, Surface Mount, Thin Film, 4 A, MGA-A Series, 63 V, 63 V, Very Fast Acting, 1206
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | nickel |
| Current rating | 4A |
| Rated voltage | 63V AC, 125V DC |
| Voltage drop | 80mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |
| Breaking capacity | 50A |