Microswitch TACT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
8.0
Tootekood:
3.14.001.501/0000
Tootja: RAFI
Tootja tootekood: 3.14.001.501/0000
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Leads | straight, for PCB |
| Contact material | gold |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mechanical durability | 1000000cycles |
| Illumination | none |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Electrical life | 1000000cycles |
| Key stroke | 0.5mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Actuator colour | white |
| Button shape | square |
| Button height | 12.5mm |