Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; none; 2.6N; round
Kordarv:
30000.0
Minimum quantity:
30000.0
Tootekood:
3-1825910-2
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 3-1825910-2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; none; 2.6N; round
| Operating temperature | -35...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Contact material | copper alloy |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | black |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Illumination | none |
| Electrical life | 100000cycles |
| Key stroke | 0.25mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 2.6N |
| Actuator colour | red |
| Button shape | round |
| Button height | 17mm |