Fuse: fuse; 50A; 6kV; industrial; Imin.break: 170A; 80N
Kordarv:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
3000413.50
Tootja: SIBA
Tootja tootekood: 3000413.50
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 50A; 6kV; industrial; Imin.break: 170A; 80N
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 56W |
| Length | 292mm |
| D dimension | 53mm |
| Current rating | 50A |
| Max. voltage | 12kV |
| Type of fuse | fuse |
| Breaking capacity | 63kA |
| Fuses features | with striker |
| Minimal breaking current | 170A |
| Voltage min. | 6kV |
| Strike force | 80N |