ROCKER; DPDT; Pos: 2; ON-ON; 2A/250VAC; 5A/28VDC; grey; -30÷85°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
270.0
Tootekood:
300DP1J1GRYVS2QE
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: 300DP1J1GRYVS2QE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; DPDT; Pos: 2; ON-ON; 2A/250VAC; 5A/28VDC; grey; -30÷85°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Contact material | copper |
| Max. contact resistance | 10mΩ |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Electrical life | 50000cycles |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 5A / 28V DC |
| AC contacts rating @R | 2A / 250V AC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Actuator colour | grey |
| Key button colour | grey |