SWITCH, TACTILE, SPST, 25mA, 50VDC
Kordarv:
1026.0
Minimum quantity:
1026.0
Tootekood:
320.01E11RED
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: 320.01E11RED
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SWITCH, TACTILE, SPST, 25mA, 50VDC
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Electrical life | 1000000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 25mA / 50V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Actuator colour | red |
| Button shape | square |
| Button height | 10mm |