ROCKER
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
50.0
Tootekood:
3251.0061
Tootja: Marquardt
Tootja tootekood: 3251.0061
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP40, IP66 (from the front), IP67 (from the front) |
| Type of switch | ROCKER |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Contact material | AgNi |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mounting hole diameter | 35.9x20.6mm |
| Body colour | black |
| Body dimensions | 46.2x20.6x32.5mm |
| Dimensions | 46.2x24x47.6mm |
| Backlight colour | green/red |
| Illumination | LED |
| Shape | rectangular |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 10A / 12V DC |
| Switching method | ON-OFF |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | rectangular |
| Key button colour | black |