Tootekood: 3305SMD-50K
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: 3305SMD-50K
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Body dimensions
  • Max. operating voltage
  • Kind of potentiometer
  • Type of potentiometer
  • Track material
  • Characteristics
  • Electrical rotation angle
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Potentiometer: mounting; single turn; 50kΩ; 100mW; SMD; ±25%
Mounting SMD
Power 100mW
Resistance 50kΩ
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±25%
Body dimensions 3x3.5x1.55mm
Max. operating voltage 50V DC