Screw; M6x10; DIN: 963A; Head: countersunk; slotted; steel; zinc
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
3371080
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 3371080
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M6x10; DIN: 963A; Head: countersunk; slotted; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 10mm |
| Thread | M6 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | countersunk |
| DIN standard | 963A |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 3mm |
| ISO standard | 2009 |
| Head diameter | 11mm |
| PN standard | 82207 |
| Strength class | 4.8 |