Fuse: fuse; 10A; 63VAC; 63VDC; quick blow; 7.4x3.1x2.6mm; SMD
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
3402.0040.24
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 3402.0040.24
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 10A; 63VAC; 63VDC; quick blow; 7.4x3.1x2.6mm; SMD
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Contact plating | tinned |
| Power dissipation | 800mW |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 63V AC, 63V DC |
| Voltage drop | 80mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 50A |