Fuse: fuse; 500mA; 277VAC; 250VDC; time-lag; ceramic; 16x5.3mm; SMD
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
3403.0271.23
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 3403.0271.23
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 500mA; 277VAC; 250VDC; time-lag; ceramic; 16x5.3mm; SMD
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | nickel plated |
| Power dissipation | 550mW |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 500mA |
| Rated voltage | 250V DC, 277V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 1.5kA |