Fuse: fuse; time-lag; 16A; 250VAC; 125VDC; SMD; ceramic; 5.3x16mm
Kordarv:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Tootekood:
3403.0286.23
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 3403.0286.23
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; time-lag; 16A; 250VAC; 125VDC; SMD; ceramic; 5.3x16mm
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact material | copper |
| Current rating | 16A |
| Rated voltage | 125V DC, 250V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |