Fuse, Surface Mount, 20 A, UMT-H Series, 250 V, 72 V, Time Delay, SMD
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
3403.0287.23
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 3403.0287.23
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse, Surface Mount, 20 A, UMT-H Series, 250 V, 72 V, Time Delay, SMD
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 20A |
| Rated voltage | 72V DC, 125V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 500A |