Fuse: fuse; 1A; 125VAC; 125VDC; quick blow; industrial; 12x5.2x6mm
Kordarv:
200.0
Minimum quantity:
200.0
Tootekood:
3404.2309.11
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 3404.2309.11
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 1A; 125VAC; 125VDC; quick blow; industrial; 12x5.2x6mm
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of fuse | industrial |
| Contact plating | tinned |
| Power dissipation | 220mW |
| Contact material | copper |
| Current rating | 1A |
| Rated voltage | 125V AC, 125V DC |
| Voltage drop | 220mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 100A |