Fuse: fuse; 15A; 250VAC; 125VDC; quick blow; ceramic; SMD; UMF 250
Kordarv:
4000.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
3405.0178.24
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 3405.0178.24
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 15A; 250VAC; 125VDC; quick blow; ceramic; SMD; UMF 250
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | tinned |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 15A |
| Rated voltage | 125V DC, 250V AC |
| Voltage drop | 100mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |