Fuse: fuse; ultra rapid; 3A; 125VAC; 125VDC; ceramic; 3.2x1.55mm
Kordarv:
750.0
Minimum quantity:
750.0
Tootekood:
3410.0037.02
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 3410.0037.02
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; ultra rapid; 3A; 125VAC; 125VDC; ceramic; 3.2x1.55mm
| Operating temperature | -55...150°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Kind of package | reel, tape |
| Contact plating | tinned |
| Contact material | nickel |
| Soldering temperature | 245°C / 3 s |
| Current rating | 3A |
| Rated voltage | 125V DC, 125V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |
| Energy I2t | 0.18A<sup>2</sup>s |
| Max voltage drop | 88mV |