Fuse: fuse; 4A; 63VAC; 63VDC; quick blow; 12x6mm; SMD; OMK 63; copper
Kordarv:
200.0
Minimum quantity:
200.0
Tootekood:
3422.0016.11
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 3422.0016.11
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 4A; 63VAC; 63VDC; quick blow; 12x6mm; SMD; OMK 63; copper
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Contact plating | tinned |
| Power dissipation | 560mW |
| Contact material | copper |
| Current rating | 4A |
| Rated voltage | 63V AC, 63V DC |
| Voltage drop | 140mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 50A |