Fuse: fuse; gG,gL; 355A; 500VAC; industrial; NH1
Kordarv:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
355NHG1B
Tootja: BUSSMANN
Tootja tootekood: 355NHG1B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; gG,gL; 355A; 500VAC; industrial; NH1
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 32W |
| Current rating | 355A |
| Rated voltage | 500V AC |
| Fuse size | NH1 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG, gL |
| Breaking capacity | 120kA |