Fuse, High Rupturing Capacity (HRC), NH2, SENTRON Series, 500 A, Blade Tag, 440 V, 690 V
Kordarv:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
3NE1334-2
Tootja: SIEMENS
Tootja tootekood: 3NE1334-2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse, High Rupturing Capacity (HRC), NH2, SENTRON Series, 500 A, Blade Tag, 440 V, 690 V
| Operating temperature | -20...50°C |
| Kind of fuse | industrial |
| Current rating | 500A |
| Rated voltage | 440V DC, 690V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gR |
| Fuses application | NH fuses |
| Breaking capacity | 100kA |