Solid State Relay, SPST-NO, 90 A, 460 VAC, Panel, Screw, Zero Crossing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
3RF2190-3AA04
Tootja: SIEMENS
Tootja tootekood: 3RF2190-3AA04
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Solid State Relay, SPST-NO, 90 A, 460 VAC, Panel, Screw, Zero Crossing
| Max. operating current | 90A |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP00 |
| Body dimensions | 85x22.5x48mm |
| Switched voltage | 48...460V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |