Relay: solid state; Ucntrl: 4÷30VDC; 20A; 48÷600VAC; DIN; -25÷60°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
3RF2320-1AA45
Tootja: SIEMENS
Tootja tootekood: 3RF2320-1AA45
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷30VDC; 20A; 48÷600VAC; DIN; -25÷60°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 20A |
| Operating temperature | -25...60°C |
| Leads | screw terminals |
| Body dimensions | 22.5x100x118.5mm |
| Switched voltage | 48...600V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |