Relay: solid state; Ucntrl: 110÷230VAC; 40A; 48÷460VAC; DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
3RF2340-1AA24
Tootja: SIEMENS
Tootja tootekood: 3RF2340-1AA24
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 110÷230VAC; 40A; 48÷460VAC; DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 40A |
| Operating temperature | -25...60°C |
| Leads | screw terminals |
| Body dimensions | 67.5x100x135.5mm |
| Switched voltage | 48...460V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |