Relay: solid state; Ucntrl: 4÷30VDC; 10A; 48÷600VAC; 3-phase; DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
3RF2410-1AB45
Tootja: SIEMENS
Tootja tootekood: 3RF2410-1AB45
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷30VDC; 10A; 48÷600VAC; 3-phase; DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 10A |
| Leads | screw terminals |
| Body dimensions | 45x100x105mm |
| Switched voltage | 48...600V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 3-phase |
| Type of relay | solid state |
| Relay features | 2-phase control |