Relay Contactor, 3RT2 Series, 3PST-NO, 3P, 47 A, 37 kW, 690 VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
3RT2037-1AP04
Tootja: SIEMENS
Tootja tootekood: 3RT2037-1AP04
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay Contactor, 3RT2 Series, 3PST-NO, 3P, 47 A, 37 kW, 690 VAC
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 65A |
| Operating temperature | -25...60°C |
| Leads | screw terminals |
| Insulation voltage | 690V |
| Size | S2 |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NO x2 + NC x2 |
| Contacts configuration | NO x3 |
| Auxiliary contacts current | 10A |