Motor breaker; 18.5kW; Auxiliary contacts: NO + NC; 220÷690VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
3RV2021-4PA15
Tootja: SIEMENS
Tootja tootekood: 3RV2021-4PA15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Motor breaker; 18.5kW; Auxiliary contacts: NO + NC; 220÷690VAC
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating voltage | 220...690V AC |
| Size | S0 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Integrated auxiliary contacts | NO + NC |
| Type of protection | motor breaker |
| Max motor power | 18.5kW |
| Short circuit release | 432A |
| Range of overcurrent release settings | 30...36A |