Fuse: fuse; gG,gL; 40A; 400VAC; industrial; NH01
Kordarv:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
40NHG01BI-400
Tootja: BUSSMANN
Tootja tootekood: 40NHG01BI-400
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; gG,gL; 40A; 400VAC; industrial; NH01
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 5W |
| Current rating | 40A |
| Rated voltage | 400V AC |
| Fuse size | NH01 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG, gL |
| Breaking capacity | 120kA |