Fuse: fuse; gG,gL; 40A; 500VAC; industrial; NH02
Kordarv:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
40NHG02B
Tootja: BUSSMANN
Tootja tootekood: 40NHG02B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; gG,gL; 40A; 500VAC; industrial; NH02
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 5W |
| Current rating | 40A |
| Rated voltage | 500V AC |
| Fuse size | NH02 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG, gL |
| Breaking capacity | 120kA |