Fuse: fuse; aM; 40A; 690VAC; industrial; NH000
Kordarv:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
40NHM000B-690
Tootja: BUSSMANN
Tootja tootekood: 40NHM000B-690
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; aM; 40A; 690VAC; industrial; NH000
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 2.3W |
| Current rating | 40A |
| Rated voltage | 690V AC |
| Fuse size | NH000 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | aM |
| Breaking capacity | 120kA |